Pierwsze użycie Lucasa

26 maja 2019 | Aktualności

Pod koniec października 2018 roku nabyliśmy do naszego samochodu Opel Movano (537M31) zestaw hydrauliczny Lucas. Tym samym staliśmy się bardziej przydatni przy różnego rodzaju wypadkach komunikacyjnych. Tak też był w minioną sobotę 25 maja, gdy jako pierwsi przyjechaliśmy na miejsce wypadku i rozpoczęliśmy wycinanie osoby poszkodowanej z wnętrza pojazdu. 

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastaliśmy osobę zakleszczoną w środku pojazdu. Konieczne było użycie Lucasa, aby zrobić dostęp do poszkodowanej kobiety. Nasi druhowie natychmiast ruszyli do działania i już po chwili, drzwi od pojazdu były wycięte, a służby medyczne mogły zająć się  pacjentem. 

Na szczęście wszystkie osoby z wypadku przeżyły. Odniosły jedynie obrażenia nie zagrażające ich życiu. Mamy nadzieję, że po pobycie w szpitalu wrócą do swoich rodzin pełni sił.  

Zakup narzędzi był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w kwocie 40 tysięcy złotych oraz 21 tysięcy z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego z programu OSP 2018.

Dokładny opis pozyskanego sprzętu znajduje się tutaj – Zestaw Hydrauliczny Lukas

foto: Wirtualny Nowy Dwór