Zestaw Hydrauliczny Lukas

1 listopada 2018 | Aktualności  

Za kwotę 61 tysięcy złotych zakupiliśmy średni zestaw hydrauliczny Lukas, który pomoże przy różnego rodzaju zdarzeniach w szczególności drogowych.  Zestaw został wprowadzony do podziału bojowego i znajduje się na lekkim samochodzie marki Opel Movano. 

Zakup narzędzi był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w kwocie 40 tysięcy złotych oraz 21 tysięcy z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego z programu OSP 2018..

W skład zestawu wchodzi:
– Rozpieracz ramieniowy – SP 333 E2 to najnowocześniejszy i najsilniejszy rozpieracz w swojej klasie. Lekki i wydajny, można nim tylko skutecznie rozpierać, ale też ciągnąć, korować i ściskać przeszkody.

– nożyce S 312 Idealne połączenie parametrów otwarcia, siły cięcia i niewielkiej wagi. Niewielka waga kompaktowa konstrukcja – mniejszy wysiłek dla ratownika.

– agregat hydrauliczny P630 SG, TURBO – Funkcja TURBO, dzięki której jednym ruchem ręki można dwukrotnie zwiększyć przepływ oleju, dwukrotnie przyspieszając działanie narzędzia.

–  dodatki potrzebne do zabezpieczenia akcji ratowniczej.

Mamy nadzieję, że sprzęt częściej posłuży do ćwiczeń a nie do akcji.