Szkolenie medyczne w naszej jednostce

6 listopada 2018 | Aktualności Ćwiczenia  

W minioną sobotę na terenie naszej jednostki w Modlinie Twierdzy odbyły się zajęcie medyczne, na których w części teoretycznej były przypominane procedury działania zgodne z aktualnymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji.

W części praktycznej nasi strażacy zmierzyli się z różnymi scenariuszami dotyczącymi osób poszkodowanych, szczególny nacisk został położony na sytuację obejmujące masywne krwawienia oraz prowadzenie RKO i użycie AED.

Zajęcie poprowadził druh Paweł Jabłoński na codzień pielęgniarz i ratownik medyczny z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zdobywanym w Polsce i za granicą.

Dobry ratownik musi cały czas doskonalić swoje umiejętności, aby podczas akcji bardzo szybko i skutecznie mógł pomóc osobie poszkodowanej, wiedząc o ciągłej konieczności szkolenia, poza obowiązkowym kursem KPP zdecydowaliśmy się wprowadzić w naszej jednostce system cyklicznych szkoleń, na których za każdym razem będziemy kłaść nacisk na inne spektrum sytuacji mogących nas spotkać w codziennej służbie.