Wiceprezes odznaczony Krzyżem Zasługi za Dzielność

18 października 2017 | Akcje Aktualności Ratownictwo Wodne  

W dniu dzisiejszym druh Norbert Wysocki nasz wiceprezes i założyciel jednostki, otrzymał z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka – Krzyż Zasługi za Dzielność. Wspólnie z nim krzyż otrzymał przebywający na emeryturze strażak Robert Kołodziejki.

Strażacy podczas służby w KP PSP w Nowym Dworze Mazowieckim udali się do samobójcy, który skoczył z mostu do rzeki Wkry w Pomiechówku. Z narażeniem własnego życia, druh Norbert Wysocki rzucił się do wody na ratunek tonącemu. Pomoc przy wydostaniu na brzeg agresywnego mężczyzny otrzymał od dowódcy zmiany asp. sztab. w st. spocz. Roberta Kołodziejskiego. Obaj funkcjonariusze otrzymali od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy Krzyże Zasługi za Dzielność. Krzyże wręczył Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

Więcej o tej sprawie i odznaczeniach można przeczytaj w portalu Wirtualny Nowy Dwór >>tutaj<<