Walne Zebranie Sprawozdawcze

W sobotę (16.03) w Szkole Podstawowej nr 5 w Nowym Dworze Mazowieckim, odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze za 2023 rok. Blisko 50 druhów stawiło się aby wyrazić wotum zaufania dla zarządu oraz porozmawiać o planach budowy nowej remizy oraz rozwoju jednostki.

Obecnie jednostka OSP Ratownictwo Wodne liczy 78 członków. W 2023 roku wyjeżdżano do 187 akcji ratowniczo – gaśniczych w tym poza teren gminy 31 wyjazdów. Posiadamy również Młodzieżową Drużynę Pożarniczą, która liczy 8 członków. W minionym roku zakupiliśmy min. skuter wodny Yamaha, dron DJI300 z wyposażeniem oraz radiotelefon stacjonarny HYTERA oraz rozpieracz Lucas.
Dla Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej zakupiono 6 sztuk kasków oraz radiostacje i system łączności. Dwa agregaty oraz najaśnice i zestaw oświetleniowy pomogą przy prowadzonych akcjach ratowniczo poszukiwawczych.

Zarówno prezes Mariusz Torbus jak i burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski, zabrali głos w sprawie budowy nowej siedziby naszej jednostki na działce należącej do miasta przy ulicy Mieszka I. Podczas zebrania przedstawiono informacje naczelnika, skarbnika i komisji rewizyjnej.