Ćwiczenia ratownictwa wodno lodowego

W niedzielę (14.01) na terenie portu Marina – Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim wraz z jednostkami OSP Slężany, OSP Czerwińsk nad Wisłą oraz OSP Łomna i OSP Raszyn, przeprowadziliśmy ćwiczenia z zakresu samoratowania podczas działań na wodzie pokrytej lodem. 

Ważnym elementem działań w specjalnych warunkach jak i ubraniu do pracy w wodzie, są ćwiczenia. Na nasze zaproszenie do Nowego Dworu Mazowieckiego przyjechały zaprzyjaźnione jednostki, które chciały poznać zasady ratownictwa lodowego. Pierwszym elementem ćwiczeń było samoratowanie się podczas działań w kombinezonach oraz kamizelkach asekuracyjnych, przy użyciu dostępnego sprzętu.

Każdy z uczestników miał możliwość przebrania się w kombinezon do pracy w wodzie i spróbowania swoich sił, przy wydostaniu się z wody po załamaniu się lodu.

Foto: Marek Karpowicz, Piotr Zakrzewski, Łukasz Konarzewski