Nowy sprzęt w jednostce

Dzięki dotacji Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Samorządu Miasta Nowy Dwór Mazowiecki i środków własnych, pozyskaliśmy specjalistyczny sprzęt do poszukiwań oraz akcji ratowniczych. 

Za kwotę 80 tysięcy złotych zakupiono min. agregaty prądotwórcze, hełmy i latarki oraz nowe radiostacje cyfrowe. 40 tysięcy to środki pozyskane od Samorządu Województwa Mazowieckiego a kolejne 20 to środki od miasta Nowego Dworu Mazowieckiego.  Brakujące 20 tysięcy złotych to środki własne jednostki zarobione podczas różnych zabezpieczeń imprez.

Pozyskaliśmy zestaw hełmów oraz radiostacji i oświetlenia dla sekcji poszukiwawczo – ratowniczej, która prowadzi poszukiwania osób zaginionych na terenie nie tylko powiatu ale i całego kraju. Agregaty prądotwórcze posłużą również do zapewnienia dostępu do prądu w terenie, podczas działań ratowniczych. Sprzęt znajduje się już w podziale bojowym i w każdej chwili może zostać wykorzystany do działań.