Szkolenie z instruktorem

6 października 2017 | Aktualności Ćwiczenia Psy Ratownicze  


W ostatnią sobotę i niedziele na terenie naszej jednostki mieliśmy zaszczyt gościć młodszego instruktora szkolenia psów ratowniczych, wieloletniego przewodnika, a przede wszystkim bardzo doświadczonego Strażaka Edwarda Rosiaka, który w niezwykle charyzmatyczny sposób podzielił się z nami swoim praktycznym doświadczeniem, rozkładając na czynniki pierwsze trening bazowy psa ratowniczego.

Była teoria, było dużo zabawy i budowania więzi z naszymi czworonożnymi ratownikami, był trening socjalny i dużo rozmów przy Grillu. A na drugi dzień praktyka praktyka i jeszcze raz praktyka, a każde ćwiczenie opatrzone wskazówkami wyniesionymi z realnych akcji poszukiwawczo – ratowniczych.

Dziękujemy Edwardowi, za tak bezcenną wiedzę którą można zdobyć tylko w akcji…. i cóż możemy powiedzieć chcemy więcej.

W treningu brali udział członkowie z Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego s12, CGP Tropiciele, Grupa Poszukiwawczo Ratownicza Anikar i Agnieszka Szemerk z Fafikowo – Szkolenie Psów.