Przewóz na szczepienie

19 października 2021 | Akcje Aktualności

W poniedziałek (18.10) nasi druhowie pomogli mieszkańcom gminy Czosnów, w dotarciu do punktu szczepień. Działania prowadzone były w związku ze zwalczaniem pandemii koronawirusa. Do punktu szczepień dowieziono dwie osoby, w tym jedną na wózku inwalidzkim.

Jednostka OSP Ratownictwo Wodne decyzją Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, jest wyznaczona do walki z Covid-19. Do tej pory dowoziliśmy jedzenie do osób przebywających na izolacji domowej czy kwarantannie. Wyprowadzaliśmy również psy na spacer z mieszkań objętych zakażeniem czy odbieraliśmy skażone odpady.

Jednostka jest w gotowości do pomocy każdej osobie zakażonej bądź przebywającej na kwarantannie lub też zdrowej, która z różnych powodów nie może dotrzeć do punktu szczepień. Do walki z Covid-19, otrzymano min. specjalne kombinezony, ubranie specjalne czy rękawiczki jednorazowe oraz płyny dezynfekujące.