Ćwiczenia z użyciem trenażera

23 października 2021 | Aktualności Ćwiczenia

W sobotę 23 października w Bazie Szkolenia Poligonowego i Innowacji Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Nowym Dworze Mazowieckim, odbyły się ćwiczenia z udziałem naszej jednostki organizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej. Założeniem ćwiczeń był pożar budynku z osobami poszkodowanymi. Druhowie ćwiczyli w trenażerze pożarniczym w aparatach ochrony dróg oddechowych oraz w pełnym zadymieniu. 

Ćwiczenia i ich ocena przez szkolących to ważny aspekt naszego doskonalenia. Im więcej ćwiczeń tym mniej pomyłek podczas realnych zdarzeń. Sobotnie ćwiczenia przypomniały druhom o pewnych zasadach, których muszą się trzymać podczas akcji gaśniczych. W ćwiczeniach z nami brała udział sąsiednia jednostka OSP Kazuń Polski.