Otrzymaliśmy dotację na kwotę 36.900 złotych

3 października 2018 | Aktualności  

Pozyskaliśmy kolejne środki finansowe od Marszałka Województwa Mazowieckiego. We wtorek (2.10) w Urzędzie Marszałkowskim doszło do podpisania umowy między Urzędem Marszałkowskim a Urzędem Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim. Otrzymamy 36.900 złotych.

W podpisaniu umowy wzięli udział wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska oraz burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski i skarbnik miasta Anna Palczowska wraz z wiceprezesem OSP Ratownictwo Wodne Norbertem Wysockim.

Dzięki dofinansowaniu zakupimy średni hydrauliczny zestaw ratownictwa technicznego, silnik zaburtowy, pneumatyczny namiot ratowniczy oraz drobny sprzęt specjalistyczny.

– To już kolejne środki z budżetu województwa dla mazowieckich jednostek OSP. Aby mogły one nieść pomoc potrzebującym muszą dysponować odpowiednim wyposażeniem. Mamy nadzieję, że ten dodatkowy zastrzyk gotówki pozwoli na doposażenie jednostek OSP w specjalistyczny sprzęt, tym samym zwiększając bezpieczeństwo w regionie – podkreśliła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.