Kolejne ćwiczenia w Gdańsku

8 października 2018 | Ćwiczenia  

W miniony weekend nasi przewodnicy doskonalili swoje umiejętności z zakresu pracy na gruzowiskach pod czujnym okiem instruktorów z GPR OSP Gdańsk. Jednostki która początek swojej pracy z psami ratowniczymi datuje na rok 1995 a jej członkowie brali udział w wielu akcjach gruzowiskowych w kraju i poza jego granicami.

Założenia z którymi musieli zmierzyć się nasi przewodnicy obejmowały transport z wykorzystaniem technik linowych na miejsce akcji, taktykę przeszukania stref skażonych i niebezpiecznych. Nie zabrakło również teorii związanej z organizacją akcji ratowniczych prowadzonych przez Państwową Straż Pożarną.

Jesteśmy zaszczyceni, iż możemy uczyć się od tak doświadczonych osób, a przekazaną wiedzę wykorzystamy w 100 procentach przy każdym następnym treningu aby być gotowym do niesienia pomocy zawsze i w każdych warunkach…