Specjalistyczne szkolenie psów ratowniczych w Twierdzy Modlin

W dniu wczorajszym, na terenie Twierdzy Modlin odbył się specjalistyczny trening psów ratowniczych. Przewodnicy i ich psy musieli zmierzyć się z systematycznymi przeszukaniami niezliczonych korytarzy, pozorantami ukrytkami w najbardziej skrytych zakamarkach oraz pracą w zupełnych ciemnościach.

Trening poprowadził nasz szkoleniowiec, młodszy instruktor szkolenia psów ratowniczych Państwowej Straży Pożarnej Edward Rosiak.

Był to jubileuszowy trening, gdyż dokładnie rok temu Edward rozpoczął szkolenie naszych psów. Z tej okazji otrzymał od naszych druhów mały upominek, w podziękowaniu za olbrzymie zaangażowanie i przygotowanie do egzaminów 2018r.

Na treningu byli jak zwykle obecni przewodnicy z zaprzyjaźnionych grup: Cywilna Grupa Poszukiwawcza Tropiciele i Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego S12.

Foto: Monika Banaś i Emilia Malicka