Dryfujący ponton na Wiśle

W sobotę (26.06) o godzinie 20 otrzymaliśmy zgłoszenie z Centra Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Zegrzu, o pontonie dryfującym na rzece Wiśle w okolicach miejscowości Skierdy w powiecie legionowskim. Po chwili zgłoszenie zostało potwierdzone przez Powiatowe Stanowisko Kierowania. Na miejsce wypłynęła łódź ratunkowa z obsadą strażaków – ratowników wodnych oraz łódź z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Po przypłynięciu w rejon w którym ponton był widziany, zastaliśmy na brzegu funkcjonariuszy Komisariatu Rzecznego Policji oraz zastępy Straży Pożarnej z powiatu legionowskiego. Na rzece nie ujawnione żadnego pontonu z osobami w środku. Po przepłynięciu okolicy miejsca zauważenia zdarzenia, powróciliśmy do koszar.

W sezonie letnim uważajcie na siebie nad wodą. Korzystajcie z kąpielisk na których są ratownicy wodni a wszystkie niepokojące sytuacje zgłaszajcie na numer 112 lub 601-100-100.