Tonący mężczyzna na plaży miejskiej

27 czerwca 2021 | Akcje Ratownictwo Wodne Ważne

W niedzielę (27.06) o godzinie 11:15 dyspozytor PSK w Nowym Dworze Mazowieckim, odebrał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o osobie tonącej na plaży przy ulicy Sukiennej obok siedziby WOPR. Na miejsce wysłan dwa skutery wodne z naszej jednostki oraz łódź z JRG Nowy Dwór Mazowiecki. Od brzegu działały kolejne zastępy oraz nowodworscy policjanci.

Pierwszy na miejscu pojawił się nasz ratownik wodny, który przybył na alarm bezpośrednio na miejsce zdarzenia. Chwilę później dopłynęli ratownicy na skuterach wodnych. Na szczęście świadkowie zdarzenia wynieśli z wody tonącego. Mężczyzna był z zachowanymi funkcjami życiowymi. Dzięki postawie świadków udało się uratować życie mężczyźnie, który przekazany został zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Okazało się, że mężczyzna ratował tonące dziecko. Obydwojgu na szczęście nic się nie stało. Medycy zbadali zarówno dziecko jak i mężczyznę i uznali, że nie ma potrzeby transportu do szpitala.

Udział w akcji:
531[M]23 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531[M]25 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531[M]90 + łódź – JRG Nowy Dwór Maz
539[M]35 + Skuter wodny – OSP Ratownictwo Wodne Modlin Twierdza
Quad + skuter wodny – OSP Ratownictwo Wodne Modlin Twierdza
539[M]31 – OSP Nowy Dwór Mazowiecki
ZRM Nowy Dwór Mazowiecki
KPP Nowy Dwór Mazowiecki