Dotacja od Samorządu Województwa Mazowieckiego

24 października 2023 | Aktualności Ratownictwo Wodne

Dzięki dofinansowaniu samorządu Mazowsza wzbogacimy się o niezbędny sprzęt. Za kwotę blisko 80 tysięcy zakupimy min. hełmy, wyważarkę do drzwi, latarki czy też dodatkowe baterie do drona.

– Wspieramy strażaków w ich pracy, bo wiemy jak bardzo nasza pomoc usprawnia ich pracę. W tym zawodzie oprócz doświadczenia i odwagi liczy się również specjalistyczny sprzęt. To właśnie gwarantuje większą skuteczność w ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia – zauważa członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

To bardzo potrzebne wsparcie. Umożliwi nie tylko zakup profesjonalnego sprzętu, ale też odpowiedniego umundurowania, które zabezpieczy strażaków podczas prowadzonych przez nich akcji ratowniczych – podkreśla radna województwa mazowieckiego Anna Brzezińska.