Nowy agregat przekazany przez Komendę Główną PSP

7 października 2023 | Ważne  

6 października 2023 roku zastępca komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. dr inż. Arkadiusz Przybyła uczestniczył w Komendzie Powiatowej PSP w Wyszkowie w spotkaniu, podczas którego przekazano naszej jednostce agregat prądotwórczy, który w poprzednim roku przekazaliśmy strażakom z Ukrainy.

W wydarzeniu udział wzięli również: prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Pan Michał Kuczmierowski, zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Tomasz Cybul, rektor–komendant Akademii Pożarniczej nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski prof. uczelni, komendanci miejscy i powiatowi PSP województwa mazowieckiego oraz starosta powiatu wyszkowskiego Pan Wojciech Kozon.

Agregaty prądotwórcze, pozyskane zostały z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Podczas spotkania w obecności zastępcy komendanta głównego PSP nadbryg. dr inż. Arkadiusza Przybyły omówiliśmy zasady współpracy z Akademią Pożarniczą podczas zabezpieczania różnych działań na wodzie.