Brak możliwości dojazdu nad rzekę, podczas działań ratowniczych!

20 grudnia 2023 | Ratownictwo Wodne Ważne  

W dniu (19.12) nasz zastęp SLRw Isuzu udał się na patrol rzeki Narwi i Wisły. Podczas objazdu miejsc, w których mogą przebywać ludzie nad akwenami wodnymi, zauważono potencjalne zagrożenie w postaci pachołków zagradzających dojazd do miejsca zdarzenia.

Na rzece Narwi w Nowym Dworze Mazowieckim przy zjeździe z wału od strony ulicy Kościuszki oraz Bophaterów Modlina, zamontowano pachołki. Niestety nie zostaliśmy o tym poinformowani w chwili ich montażu. Niestety nikt też nie wydał kluczy do nich aby w razie potrzeby móc szybko wjechać na teren np. plaży zlokalizowanej przy Targowisku Miejskim. Prowadziliśmy już tam ostatnio działania poszukiwawcze, a zagrodzony dojazd był sporym utrudnieniem.

Nasze pojazdy wyposażone są w klucze do szlabanów wjazdowych na drogi leśne należące do Lasów Państwowych oraz uniwersalne klucze do wind. Bez problemów i zbędnej zwłoki, możemy wjechać do lasów podczas akcji poszukiwawczych czy gaśniczych oraz uwolnić uwięzione w windach osoby. Niestety brak wydania kluczy powoduje wydłużenie akcji ratowniczej. Przypominamy, że w chwili zagrożenia życia liczy się każda sekunda!