Ćwiczenia z ratownictwa wodnego

2 lutego 2020 | Ćwiczenia Ratownictwo Wodne  

W sobotę 1 lutego w naszej siedzibie w Modlinie Twierdzy, odbyły się ćwiczenia z ratownictwa wodnego organizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim. Ćwiczeniom przyglądali się również druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Po zwodowaniu na rzece Narwi, łodzi oraz skuterów wodnych, omówiono schemat ćwiczeń i przystąpiono do realizacji. Sobotnie ćwiczenia były okazją do przetestowania nowych skafandrów dla ratowników wodnych, które zostały niedawno zakupione.

Podczas ćwiczeń doskonalono techniki podejmowania z wody osoby tonącej przy użyciu skutera wodnego oraz łodzi ratowniczej. Ratownicy przećwiczyli także elementy samoratowania po wywróceniu jednostki pływającej. Nasz czworonożny ratownik Maks pokazał jak wyciąga osoby tonące z wody. Niestety później już z powodu urazu został wycofany z ćwiczeń.