Bezpieczne Ferie 2020

W środę (5.02) w naszej siedzibie w Nowym Dworze Mazowieckim, odbyły się zajęcia dla uczniów szkół podstawowych z Modlina Twierdzy i Zakroczymia, pod tytułem „Bezpieczne Ferie 2020”. Spotkanie zainicjowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Nasi druhowie zaprezentowali sprzęt służący do ratowania w sezonie zimowym na akwenach wodnych. Przewodnik psa poszukiwawczego opowiedział o sposobach poszukiwań zaginionych osób oraz zachowaniu psa po odnalezieniu osoby poszukiwanej. 

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zaprezentowali sposoby ratowania osób tonących w rzece. O aspektach prawnych zachowania podczas ferii opowiedział kierownik rewiru Komisariatu Rzecznego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.  Członkowie Nowodworskiego WOPR pokazali jak skutecznie udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. 

Spotkanie z uczniami wpisuje się w ogólnopolską akcję Bezpieczne Ferie 2020.