Nie żyje 6 policyjnych psów

21 lutego 2020 | Psy Ratownicze  

Nasza brać strażacka, która posiada psy ratownicze, jest głęboko poruszona wydarzeniami z Warszawy, gdzie w wyniku awarii sieci ciepłowniczej zginęło 6 psów służbowych należących do Komendy Stołecznej Policji. 

Przed budynkiem policyjnym przy ul. Jagiellońskiej, doszło do awarii rury ciepłowniczej z gorącą wodą. Zalane zostało miejsce,  gdzie trzymano policyjne psy wyszkolone w kierunku osmologi. Awarii uległa rura o przekroju 80 cm, zasilająca kaloryfery wodą o temperaturze blisko 100 stopni Celsjusza.

Do wycieku niemal wrzątku doszło przed budynkiem, gdzie przebywały psy, wykorzystywane w pracy laboratorium kryminalistycznego do zbierania śladów osmologicznych.

Składamy wyrazy współczucia dla przewodników tragicznie zmarłych psów. Teraz cała szóstka hasa już za tęczowym mostem…