Wypoczynek w Zakopanem

19 lutego 2017 | Aktualności MDP  

Druhny i Druhowie oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza udali się na kilka dni wypoczynku do Zakopanego. Strażacy wraz z młodzieżą MDP odwiedzili kolegów z Państwowej Straży Pożarnej oraz ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Będąc w górach nie zabrakło wejścia (część wjechała kolejką) na Gubałówkę, skąd rozpościera się piękny widok na Tatry i Zakopane. Odwiedziliśmy również Wielką Krokiew oraz skosztowaliśmy oscypków na Krupówkach.

Podczas  pobytu podjęliśmy się dwa razy pomocy potrzebującym. Pierwszym razem udzieliliśmy pomocy medycznej i wsparcia psychicznego dziecku, które zjeżdżając po lodzie z Gubałówki uderzyło w drzewo. Malec oddany został pod opiekę taty. Do taty również trafiła mała zapłakana Zuzia, która zagubiła się w tłumie na Krupówkach. Dzięki naszym strażakom już po 3 minutach dziecko było pod opieką wystraszonego rodzica..

Wyjazd zintegrował też starszych strażaków oraz MDP. Wszystko robiliśmy wspólnie i wzajemnie sobie pomagaliśmy. Już planujemy kolejny wyjazd.

Serdecznie dziękujemy Zarządowi OSP Ratownictwo Wodne za pomoc w organizacji wyjazdu, firmie PKS Polonus za transport do Zakopanego i bezpieczny powrót. Firmie GAP-MET za dofinansowanie wyjazdu oraz redakcji Wirtualny Nowy Dwór i panu Czarkowi Kurpiewskiemu za smaczną pizzę jaką otrzymaliśmy podczas pobytu.