Wspólnie z Policją Rzeczną dbamy o bezpieczeństwo nad wodą

W czwartek (21.07) ponownie patrolowaliśmy rzeki Narew i Wisłę wspólnie z funkcjonariuszami Komisariatu Rzecznego Policji z ogniwa w Nowym Dworze Mazowieckim. Tym razem patrol odbył się skuterami wodnymi. 

Teren powiatu nowodworskiego na rzekach jest bardzo rozległy. W związku z tym aby szybko dostać się do miejsca zdarzenia w naszej jednostce w ciągłej gotowości do użycia pozostają dwa skutery wodne, które wykorzystywane są również do patrolowania miejsc niebezpiecznych nad rzeką Narwią i Wisłą.

Na polecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w tym roku poza patrolami ratowników wodnych w działania prewencyjne włączyli się aktywnie funkcjonariusze Komisariatu Rzecznego Policji.

Podczas patrolu zwracamy szczególną uwagę na osoby kąpiące się w miejscach niebezpiecznych, gdzie nie ma wyznaczonych kąpielisk i opieki ratowników wodnych.