Wizyta w przedszkolu

12 stycznia 2019 | Ćwiczenia Pokazy Psy Ratownicze  

Bycie Strażakiem ochotnikiem to nie tylko szkolenia i akcje, to również obowiązek propagowania szeroko pojętego bezpieczeństwa. Ostatnio realizowaliśmy ten cel bardzo intensywnie.

Część naszych Strażaków zarówno tych na dwóch nogach jak i tych na czterech łapach odwiedziło dzieci w Przedszkole i Żłobek Delfinek, gdzie zgodnie z naszą ideą “ratujemy od najmłodszych lat”… omówiliśmy podstawy pierwszej pomocy… był wierszyk na zapamiętanie numeru ratunkowego, było sprawdzanie oddechu, pozycja boczna, przenoszenie na desce a także obsługa radiotelefonu.

Następnie dzieci poznały nasze psy i dowiedziały się jak bezpiecznie zachowywać się w trakcje kontaktu z obcymi psami. 

Bardzo dziękujemy firmie Brit za zorganizowanie naszej wizyty. W trakcje naszych odwiedzin u dzieci, Druhna Paulina Kuźmińska wraz z Tinem i Mu wystąpili w “Pytaniu na Śniadanie” gdzie wraz z ratownikami z innych grup opowiadali o szkoleniu i pracy psów ratowniczych… było też kilka sztuczek. (link do programu poniżej)
To był bardzo dobry dzień