Akcja krwiodawstwa w Pomiechówku

13 stycznia 2019 | Aktualności  

W sobotę (12.01) Druh wiceprezes Norbert Wysocki oraz starszy strażak Adrian Mendel w Pomiechówku krzewili ideę oddawania szpiku. Kilka tygodni temu, druh Norbert sam został dawcą i oddał szpik swojemu genetycznemu bliźniakowi. Podczas akcji można było również oddać krew. 

Akcja prowadzona była w budynku Gimnazjum im. Sławoja Felicjana Składowskiego w Pomiechówku. Każdy kto odwiedził nasze stoisko mógł oddać krew w krwiobusie. Była również okazja aby zapisać się do bazy danych DKMS i w przyszłości być może uratować komuś życie, oddając szpik.

Inicjatywa akcji wyszła z naszej jednostki a zrealizowana została we współpracy z Jednostką HDK Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Dziękujemy wszystkim za udział  i oddanie krwi oraz rejestrację w bazie dawców szpiku.