W Komornicy zbierano Misia Ratownika

2 lutego 2017 | Aktualności  

Liceum Ogólnokształcące w Komornicy gm. Wieliszew, włączyło się w akcję „Twój Miś może zostać Ratownikiem”. Uczniowie mundurowej szkoły przekazali do Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne w Modlinie Twierdzy blisko 200 pluszowych misiów. Ogółem uczniowie zebrali ich prawie 500.

Do strażnicy zlokalizowanej nad rzeką Narwią w Modlinie Twierdzy, maskotki dostarczył uczeń klasy policyjnej Robert Cugier, który wspólnie z naczelnikiem Norbertem Wysockim przeliczył wszystkie przekazane maskotki. W szkole akcję pilotował nauczyciel Emil Czubachowski.

Przekazane misie, zostaną poddane dezynfekcji i wykorzystywane w akcjach ratowniczych. Jeśli np. w sytuacji wypadku znajdzie się dziecko, wtedy strażak przekaże mu Misia Ratownika. Poprawi to samopoczucie dziecka w tak stresującej chwili jak zdarzenia drogowe czy inne nieszczęście w jakim się znajdzie.

/OSP RW/