Misie z SP7 zostaną ratownikami!

1 lutego 2017 | Aktualności  

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 klasy VB przyłączyli się do akcji „Twój miś może zostać ratownikiem”. Teraz maskotki przez nich przekazane będą wspierały dzieci poszkodowane w wypadkach.

Od połowy grudnia ub. roku trwała ogólnopolska akcja „Twój miś może zostać ratownikiem”. Jej głównym celem jest udzielanie wsparcia psychologicznego, minimalizowanie stresu i zwiększania poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach

Uczniowie klasy VB z SP 7 postanowili zachęcić koleżanki i kolegów z innych klas do przyłączenia się do tej akcji.

Przez prawie 3 tygodnie prowadzili wśród uczniów Siódemki zbiórkę maskotek. W piątek, 27 stycznia przekazali je do naszej jednostki. 

W imieniu strażaków miśki i inne przytulanki odebrał osobiście Gospodarz dh. Dariusz Rusin. Wspólnie przeliczono zbiory – w sumie w worku znalazło się 46 maskotek.

Teraz wszystkie zostaną poddane czyszczeniu a następnie trafią do jednostek straży pożarnej w całym kraju. Serdecznie dziękujemy uczniom oraz wychowawczyni klasy VB p. Hannie Rucińskiej za przyłączenie się do akcji.