Salazar – nowy druh w jednostce

Już na dniach nasze szeregi zasili nowy druh na czterech łapach. Salazar ze Stanicy Czarnoksiężnika będzie pomocnikiem ratowników wodnych.  Zakup psa rasy labrador możliwy jest dzięki dotacji otrzymanej ze Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Mazowieckim. 

Dzięki otrzymanej dotacji w kwocie 3.000 złotych, udało się pozyskać psa rasy labrador z mistrzowskich rodziców w ratownictwie wodnym. Salazar będzie pełnić służbę na akwenach wodnych oraz terenach wykorzystywanych do kąpieli. Obecnie pies posiada kilka tygodni i jest już szkolony przez specjalistów. Za kilka dni odebrany zostanie przez przewodnika. Z ramienia naszej jednostki psem zajmować się będzie naczelnik Norbert Wysocki u którego nowy druh również zamieszka.

Dziękujemy Zarządowi Powiatu Nowodworskiego za pozytywną ocenę wniosku złożonego przez radnego powiatowego Marcina Ozdarskiego, który podczas komisji Ochrony Środowiska Rady Powiatu, wstawił się za naszą jednostką i wnioskował o przesunięcie środków na zakup czworonożnego ratownika.