Floriany 2018 – Fantom i certyfikat

13 maja 2018 | Aktualności Pokazy  

11 maja 2018 r. w Centralnym Ośrodku Sportu TORWAR w Warszawie podczas Gali Finałowej II edycji Konkursu FLORIANY poznaliśmy 19 zdobywców Strażackich Oscarów! Nasza jednostka znalazła się wśród wyróżnionej 13 w kategorii specjalnej – “Ratujemy i Uczymy Ratować”

Na uroczystą Galę Finałową przybyli wszyscy nominowani – Ochotnicze Straże Pożarne, zespoły zrzeszające OSP i partnerzy inicjatyw, przedstawiciele firm konkurujących do tytułu „Najbardziej zaangażowany społecznie pracodawca”, przedstawiciele wojewódzkich władz samorządowych i krajowych struktur Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, goście oraz członkowie Kapituły.

Werdyktem Kapituły Konkursu nagrodzono 19 najlepszych i najciekawszych prospołecznych inicjatyw zrealizowanych w latach 2016 – 2017. Ich autorzy i wykonawcy – Ochotnicze Straże Pożarne oraz partnerzy projektów, odebrali prestiżowe statuetki FLORIANA. W gronie zwycięzców II edycji Konkursu nagrodzono także dwóch najbardziej zaangażowanych społecznie pracodawców oraz 13 jednostek OSP – zwycięzców kategorii specjalnej “Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Nasza jednostka przeszkoliła 947 dzieci  w klasach 1-3  szkół podstawowych i tym samym zajęła 1 miejsce w kategorii specjalnej. W nagrodę otrzymaliśmy fantoma Anna, który posłuży do dalszej nauki dzieci i młodzieży, zasad udzielania pierwszej pomocy.

256 zgłoszeń, 52 nominacje do zwycięskich FLORIANÓW. Drugi etap Konkursu został zakończony werdyktem Kapituły, która wyłoniła elitarną grupę nominowanych inicjatyw i pracodawców.

FLORIANY to konkurs zorganizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz redakcję miesięcznika “Strażak”. Skierowany do ochotniczych straży pożarnych, samorządów i lokalnych społeczności. Ma dwa podstawowe cele: promowanie i nagradzanie najlepszych inicjatyw społecznych, których efekty wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców, a także rozwój i integrację środowisk wokół wspólnych inicjatyw.