Pracowita niedziela naszych druhów

10 grudnia 2018 | Akcje Aktualności  

W niedzielę (9.12) nasz zastęp interweniował trzy razy. Pierwszy alarm wezwał nas do kolizji. Następne zgłoszenie dotyczyło drzewa przewróconego na chodnik w Modlinie Twierdzy. Ostatnie zgłoszenie dotyczyło wypadku na DK62.

Do każdego ze zdarzeń wyjeżdżał nasz Lekki Samochód Ratownictwa Wodnego (537M31) na wyposażeniu którego znajduje się defibrylator AED oraz zestaw hydrauliczny Lucas a także piły do cięcia drewna oraz metalu.

Podczas kolizji na moście na rzece Narwi, druhowie zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz przystąpili do usuwania pojazdów z przeprawy mostowej. W Modlinie Twierdzy na ul. Ledóchowskiego, interweniowaliśmy do konaru drzewa który przewrócił się na chodnik. Nasze działania polegały na pocięciu drzewa na kawałki i usunięciu zagrożenia z chodnika.

Ostatnie zgłoszenie wpłynęło po godzinie 22. Udaliśmy się na ul. gen. Thommee, gdzie oświetlaliśmy i zabezpieczaliśmy miejsce pracy techników przy wypadku dwóch samochodów.