Poszukiwania pod Radomiem

7 lipca 2019 | Aktualności Psy Ratownicze

W niedzielę (07.07) zostaliśmy zadysponowani do poszukiwań mężczyzny w wieku 86-ciu lat w rejonie miejscowości Polany – Kolonia w gminie Wierzbica koło Radomia.

Na miejsce zadysponowany został samochód Ford 537M32 z dwoma zespołami poszukiwawczo ratowniczymi.
1) Kamil Malicki z psem REGAR, nawigator Mateusz Połomski
2) Emilia Malicka z psem WIGILIA, nawigator Paweł Jędrzejewski

Po przybyciu na miejsce poszukiwań i wyznaczeniu sektorów dla naszych zespołów, ruszyliśmy do pracy. Wyznaczone sektory obfitowały w gęstwiny leśne z licznymi bagniskami i ciężko, wręcz niedostępnymi miejscami. Areał sektorów oraz ich trudna topografia wymagała najwyższego przygotowania zarówno psów jak i całego zespołu. Przeszukanie sektorów skończyło się po około dwóch godzinach ciągłej wytężonej pracy. Dzięki temu mieliśmy pewność skrupulatnego przeczesania wyznaczonego terenu.

Po zejściu z wyznaczonych sektorów, drogą radiową dotarła do nas informacja o odnalezieniu zaginionego w innym sektorze- mężczyzna od piątkowych godzin popołudniowych przebywał uwięziony w bagnisku. W stanie skrajnego wyczerpania został zabezpieczony przez ratowników, przybyłych na miejsce po czym przekazany zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Podziękowania kierujemy do wszystkich osób zaangażowanych w dzisiejszą akcję a przede wszystkim do naszych wspaniałych niezastąpionych PSYjaciół, bez których praca, w tak trudnym terenie była by niemożliwa: Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego s12, Grupa Ratownictwa PCK Warszawa, CGP Tropiciele, Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Marki.

W tak pozytywnych zakończeniach upatrujemy sens utrzymania gotowości naszych zespołów na najwyższym poziomie.

“Aby inni mogli żyć”