Bardzo ważne szkolenie

Teren naszego działania to okolica dwóch rzek Wisły i Narwi. Takie ukształtowanie terenu powoduje, że praktycznie przy każdej akcji poszukiwawczej jeden ze scenariuszy przewiduje przeszukanie linii brzegowej.

Bardzo często bywa tak, iż z uwagi na ukształtowanie terenu i warunki atmosferyczne sprawdzenie linii brzegowej od strony lądu jest praktycznie nie możliwe, dlatego zaczęliśmy pracować nad koncepcją wykorzystania łodzi motorowych w taki sposób aby nasze psy przeszukiwały brzeg będąc na pokładzie. Po rozważaniach i konsultacjach teoretycznych, przyszedł czas na praktykę!

W minioną sobotę wspólnie z Barbara Grel, oraz Merdu-Merdu zorganizowaliśmy warsztaty których głównym tematem było przeszukanie linii brzegowej.

I co się okazało? Ja zawsze okazało się, iż psy to niesamowicie inteligentne istoty a ich nosy to najlepsze narzędzie poszukiwawcze. Z Przewodnikami już tak łatwo nie było 🙂 ale resumując jest to koncepcja którą będziemy intensywnie rozwijać i wykorzystywać w praktyce.

A wszystko to robimy “Aby Inni Mogli Żyć”