Piknik Bezpieczeństwa na Wodzie i Drodze

W niedzielę (12.05) zorganizowaliśmy po raz pierwszy piknik związany z bezpieczeństwem zarówno na wodzie jak i na drodze. Wiele służb dołączyło do nas i wspólnie mogliśmy promować zdrowe zasady bezpieczeństwa oraz udzielanie pierwszej pomocy w sytuacji zdarzenia zagrażąjącego życiu i zdrowiu.

Liczne służby które przybyły do Modlina Twierdzy przygotowały swoje stoiska, promujące ich służbę dla bezpieczeństwa obywateli. Swoje stoiska przygotowały: Państwowa Straż Pożarna z Nowego Dworu Mazowieckiego, Komenda Powiatowa Policji z Nowego Dworu Mazowieckiego, Placówka Straży Granicznej z lotniska Warszawa – Modlin, Ochotnicza Straż Pożarna w Łomnie, Ochotnicza Straż Pożarna w Czerwińsku nad Wisłą oraz SIRD – Ratownicy i Wyratujecie.pl. Stoisko swoje wystawiła również Grupa Pakerhalla oraz Motoszafa – ubrania na motocykl.

Podczas pikniku w poczet “Przyjaciół OSP RW” włączono dwoje mieszkańców Modlina Twierdzy: Panią Jadwigę Kozar i Pana Andrzeja Świdra radnego Rady Miejskiej.

Organizatorem pikniku była Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne i Klub Motocyklowy przy IPA Nowy Dwór Mazowiecki.

Foto: Piotr Zakrzewski, Piotr Biłda, Łukasz Szablak.