Pierwsze egzaminy gruzowiskowe

25 października 2018 | Aktualności  

W dniu 23 października 2018 r. podczas sesji egzaminacyjnej psów ratowniczych Państwowej Straży Pożarnej, trzy nasze zespoły: Magda Bar z Brego, Emilia Malicka z Wigilią i Kamil Malicki z Regarem, przystąpiły do swojego pierwszego egzaminu klasy „0” gruzowiskowej specjalności ratowniczej.

Pozytywnie egzamin zaliczył druh Kamil z Regarem, a pozostałe zespoły uzyskały od egzaminatorów cenne wskazówki do dalszej pracy, które wykorzystają podczas przygotowań do kolejnych egzaminów.

Regar jest pierwszym psem w naszej jednostce, który zdał egzamin klasy „0” specjalności gruzowiskowej i tym samym uzyskał możliwość przystąpienia w najbliższym czasie do egzaminu klasy 1, uprawniającego do udziału w akcjach ratowniczych na terenie kraju i poza granicami.

Z tej okazji chcielibyśmy złożyć serdecznie podziękowania firmie Brit i Game Dog za wsparcie w żywienie i suplementację naszych strażaków na czterech łapach.