Kynologia ratownicza rozwija się w Twierdzy Modlin.

29 października 2018 | Aktualności Ćwiczenia Psy Ratownicze  

W dniach 27-28 października do Twierdzy Modlin kolejny raz wkroczyły psy ratownicze. Tym razem zajęcia poprowadziła Barbara Grel – szkoleniowiec psów ratowniczych, współzałożycielka Małopolskiej Cywilnej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej, a przede wszystkim doświadczony przewodnik cały czas biorący czynny udział w akcjach poszukiwawczych.

Opuszczone mury Twierdzy Modlin to miejsce niepowtarzalne, które dzięki swojej zróżnicowanej infrastrukturze umożliwia realizację nieskończonej liczby scenariuszy – praca w tunelach, praca na wysokości, praca w ciemnościach, zróżnicowane podłoże, tysiące skrytek, z której każda stanowi inne wyzwanie dla psa ratowniczego. To wszystko w jednym miejscu na Twierdzy Modlin.

Dziękujemy Garnizon Modlin za udostępnienie tego wyjątkowego miejsca.