Manewry ratownicze w Goszczy

5 października 2017 | Aktualności Ćwiczenia Psy Ratownicze  


W dniach 30.09-1.10.2017 część z naszych ratowników brała udział w Manewrach zorganizowanych przez Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą z Goszczy. Scenariusz ćwiczeń obejmował konieczność awaryjnego lądowania samolotu i ewakuację 13 pasażerów. Osoby te wylądowały w terenie zalesionym. Miały różne obrażenia medyczne.

Działania Grup polegały na odszukaniu poszkodowanych wykorzystując metodę szybkiej trójki poszukiwawczej, tyraliery a także zespołów z psai ratowniczymi.

W działaniach udział brały następujące grupy:
Małopolska Cywilna Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza, Myślenicka Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza z Psami, GPR Myślenice, Sekcja Poszukiwawczo Ratownicza OSP Suchy Bór, Silesia SAR K9, Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Goszcza, Grupa Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz, Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP Łódź – Jędrzejów oraz Grupa Ratownictwa PCK Kraków.

Dziękujemy wszystkim za dobrze spędzony czas w gronie ratowników z pasją a zwłaszcza kolegom z Goszczy.