Kolejne ćwiczenia z naszym szkoleniowcem

6 sierpnia 2018 | Ćwiczenia Psy Ratownicze  

W minioną sobotę odbyły się kolejne zajęcia z naszym szkoleniowcem Edwardem Rosiakiem, których tematem przewodnim była taktyka przeszukania w terenie otwartym. Nasi przewodnicy uczyli się jak wybrać najbardziej optymalną taktykę przeszukania, oraz jak ją modyfikować w zależności od zmieniających się warunków terenowych i atmosferycznych, tak aby maksymalnie wykorzystać umiejętności psiego nosa.

Nasze psy tym razem musiały zmierzyć się ze swoim największym wrogiem jakim jest wysoka temperatura i pokazały, że wiele godzin pracy nad kondycją dało zamierzone efekty. Nie zabrakło również ćwiczeń bazowych i dużej dawki zabawy dla naszych najmłodszych adeptów psiego ratownictwa. Młodszy instruktor szkolenia psów ratowniczych PSP, wieloletni naczelnik GPR OSP Łódź, a przede wszystkim bardzo doświadczony przewodnik psów ratowniczych Edward Rosiak od października 2017r. nadzoruje proces szkolenia naszych psów z zakresu pracy w terenie otwartym i na gruzowiskach.

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu i każde są skupione wokół innej tematyki związanej z pracą psa ratowniczego tak aby jak najlepiej przygotować nasze psy do niesienia pomocy osobom uwięzionym pod gruzami.

Nasze zajęcia poza funkcją szkoleniową są miejscem integracji i współpracy środowiska ratowniczego. Od pierwszych zajęć naszymi stałymi gośćmi są przewodnicy z Cywilnej Grupy Poszukiwawczej Tropiciele oraz Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego S12 a na ostatnich zajęciach gruzowych odwiedzili nas przewodnicy z OSP Klebark Wielki. Zapraszamy na nasze treningi przewodników ze wszystkich grup poszukiwawczych oraz osoby niezrzeszone, które chciałby zobaczyć jak wygląda praca psa ratowniczego albo sprawdzić czy ich pies sprawdziłby się w ratownictwie.