Zwłoki w rzece Wiśle

18 czerwca 2020 | Ratownictwo Wodne  

We wtorek (16.06) zostaliśmy poinformowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim o zwłokach ujawnionych przez świadków w rejonie mostu na 552 kilometrze rzeki Wisły. Na miejsce udała się nasza łódź ratunkowa oraz ratownik na skuterze wodnym. 

Z naszego slipu zwodowała się również łódź Państwowej Straży Pożarnej. Pierwszy na miejscu był ratownik na skuterze wodnym, który zlokalizował położenie ciała na rzece. Do pomocy dopłynęła łódź z Komisariatu Rzecznego Policji. Policjant przesiadł się do strażaka na skuter i pomógł w transporcie ciała do brzegu.

Niestety nie udało się ustalić tożsamości denata. Dalsze czynności przejęła Policja i Prokuratura.

Z naszej jednostki udział w akcji brało 8 osób, wszyscy posiadający zawodowe uprawnienia ratownika wodnego.

Dziękujemy funkcjonariuszom Komisariatu Rzecznego Policji Ogniwo w Nowym Dworze Mazowieckim oraz Państwowej Straży Pożarnej za pomoc w akcji.

Foto: Dh. Tomasz, dh. Damian, Wirtualny Nowy Dwór