Zdane egzaminy. Mamy psa gruzowiskowego

28 lipca 2020 | Aktualności Psy Ratownicze  

Ostatnia Sesja Egzaminacyjna Psów Ratowniczych zakończyła się dla nas stu procentowym sukcesem. Trzy nasze zespoły zakończyły egzamin z wynikiem pozytywnym!

 – Kola z Paweł Jabłoński odnowili egzamin klasy “0” specjalności terenowej.
Frodo z Dariusz Parol będący jednocześnie Strażakami SGPR Warszawa, odnowili egzamin klasy “0” specjalności gruzowiskowej.
Zdane egzaminy klasy “0” otwierają drogę do egzaminów klasy pierwszej uprawniających do udziału w akcjach ratowniczych.

Regar z Kamilem zdali egzamin klasy “1” specjalności gruzowiskowej uprawniający do udziału w akcjach na terenie Polski i poza granicami.
Tym samym otworzyli nowy rozdział w działalności naszej jednostki. Na tą chwile jesteśmy pierwszą i jedyną jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w województwie mazowieckim, która może wspierać działania Państwowej Straży Pożarnej w zakresie użycia psa ratowniczego do akcji gruzowiskowych.

Te olbrzymie sukcesy zawdzięczamy działalności wszystkich osób zaangażowanym w życie Ochotnicza Straż Pożarna – Ratownictwo Wodne. W cieniu wyszkolania każdego psa ratowniczego stoi olbrzymia ilość osób, żaden człowiek sam jeden nie wyszkoli psa ratowniczego, na ten sukces pracują wszyscy i jest to nasze wspólne osiągnięcie.

“Aby inni mogli żyć”