Zabezpieczenie medyczne uroczystości pogrzebowych

14 września 2019 | Zabezpieczenia  

W sobotę (14.09) nasi druhowie w tym ratownicy medyczni, wzięli udział w zabezpieczeniu medycznym uroczystości pogrzebowych 18 żołnierzy, których szczątki wykopano w marcu br. na terenie modlińskiej stoczni. W czasie uroczystości udzieliliśmy pomocy 10 osobom.

Uroczystości zabezpieczały zastępy 537M31 i 537M32 oraz quad z przyczepą z noszami ratowniczymi. W trakcie nabożeństwa z kościoła wyniesiono bądź wyprowadzono łącznie 10 osób w tym żołnierza, którym natychmiast udzielono pierwszej pomocy. Osoby te po nawodnieniu i krótkim odpoczynku powróciły do pełni sił.

Podczas przejścia konduktu żałobnego, również nasi druhowie dbali o bezpieczeństwo i wspomagali Policję oraz Straż Miejską w kierowaniu ruchem i czasowym zamykaniu ruchu na drogach.

Podczas części liturgicznej na cmentarzu wojennym nasza jednostka udostępniła agregat prądotwórczy, dzięki któremu zapewniono ciągłość w dostawie prądu do nagłośnienia uroczystości.