Wiceprezes wyróżniony przez władze miasta

5 grudnia 2017 | Aktualności Ratownictwo Wodne  

Podczas dzisiejszej (5.12) XXXV Sesji Rady Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim, specjalne podziękowania otrzymał Druh Norbert Wysocki będący założycielem i wiceprezesem naszej jednostki.

Druh Norbert otrzymał podziękowanie od władz miasta za uratowanie od śmierci dwóch niedoszłych samobójców, którzy próbowali odebrać sobie życie skacząc do wody. Do pierwszego zdarzenia doszło w lutym br. w Pomiechówku. Norbert Wysocki skoczył do lodowatej wody bez żadnego zabezpieczenia i wyciągnął na brzeg agresywnego mężczyznę, który skacząc z mostu do rzeki Wkry próbował odebrać sobie życie.

Do drugiego zdarzenia doszło 22 listopada w Nowym Dworze Mazowieckim na rzece Narwi. Mężczyzna skoczył do wody z mostu im. por. Pancera. Dzięki opanowaniu i spokojnej rozmowie wiceprezesa, udało się uspokoić mężczyznę, który po wpadnięciu do zimnej wody, wyszedł na jeden z filarów i oczekiwał na pomoc.

Wcześniej Norbert Wysocki otrzymał przyznany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę Krzyż Zasługi za Dzielność. Medal wręczył Mariusz Błaszczak Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.


Zdjęcia i film dzięki uprzejmości portalu Wirtualny Nowy Dwór