Wiceprezes na służbie uratował ludzkie życie

Wiceprezes naszej jednostki druh Norbert Wysocki podczas pełnienia służby w Państwowej Straży Pożarnej, otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który chce skoczyć z mostu w Pomiechówku. Na miejsce udał się zastępem 531M25 wraz z kierowcą i dowódcą zmiany.

Gdy dojechali w rejon mostu kolejowego zauważyli jak mężczyzna skacze do wody. Druh Norbert natychmiast założył kamizelkę asekuracyjną przypiętą do liny ratowniczej o długości 30 metrów i postępując zgodnie z wytycznymi jakie poznał na kursie z wód szybko płynących i powodziowych w Wietrznicy koło Nowego Sącza, pobiegł brzegiem i po wyprzedzeniu dryfującego mężczyzny wskoczył do wody dopływając do tonącego.  Inwestowanie w specjalistyczne szkolenia przynosi wymierne efekty w postaci uratowanych z wody osób. Obecnie poziomy wody w rzekach zarówno Wiśle, Narwi jak i Wkrze są bardzo duże a nurt bardzo szybki. Utrudnia to prowadzenie akcji na wodzie.

Niestety ratowany mężczyzna nie chciał pomocy i próbował się bronić bijąc strażaka, który do niego dopłynął nieść pomoc i ratunek. Po chwili z pomocą przybył dowódca zmiany aspirant sztabowy Robert Kołodziejski. Obaj strażacy odholowali niedoszłego samobójcę na brzeg, gdzie przekazano go załodze policji i pogotowia ratunkowego.

Ćwiczenia, szkolenia i specjalistyczna wiedza oraz dobry sprzęt…

film portalu Wirtualny Nowy Dwór