Usuwanie skutków nawałnic

Od środy (28.06) nasza jednostka 22 razy dysponowana była do usuwania skutków przechodzących przez powiat nowodworski burz i silnych wiatrów. Do działań zadysponowano nasze samochody GBA Star266 i Iveco SLRw.

W środę chwilę po godzinie 21 udaliśmy się na ulicę Samorządową gdzie na skrzyżowaniu z Aleją Róż pompowaliśmy wodę z zalanej ulicy. Ponownie w rejon udaliśmy się w czwartek rano gdzie kontynuowaliśmy wypompowywanie wody.

W czwartek 29 czerwca nasza jednostka postawiona została przed zadaniem usunięcia skutków południowej nawałnicy. Pierwszy do działań wyjechał samochód Star 266 a zaraz po nim do usuwania drzew i gałęzi zadysponowano samochód SLRw Iveco. Łącznie tego dnia interweniowaliśmy 18 razy do usuwania gałęzi i drzew. W trakcie działań zostaliśmy również zadysponowani do udzielenia pomocy mężczyźnie, który według zgłoszenia miał leżeć nieprzytomny w domu z dachu którego ciekła woda. Na szczęście mężczyźnie nic nie dolegało i odmówił udzielenia pomocy.

W piątek 30 czerwca chwilę po godzinie 8 otrzymaliśmy zgłoszenie o drzewie na terenie Zespołu Szkół w Modlinie Twierdzy, które groziło przewróceniem. Następnie udaliśmy się na teren jednego z hoteli, gdzie również usunęliśmy zwisający konar drzewa.