Tonąca żaglówka na Narwi

W niedzielny wieczór chwilę po godzinie 19 nasi ratownicy usłyszeli wołanie o pomoc z płynącej po rzece Narwi żaglówki. Okazało się, że łódź napłynęła na barkę, która jest zatopiona w rzece. Niski stan wody spowodował uszkodzenie dna żaglówki. 

Nasi ratownicy natychmiast ruszyli na pomoc. Łódź próbowano wyciągnąć przy pomocy liny na naszym samochodzie SLRw Iveco ale w związku z dużą masą nie było to możliwe. Dodatkowo do kabiny cały czas od pękniętego dna wpływała woda. Na miejsce zadysponowano również zastęp z JRG Nowy  Dwór Mazowiecki. Żaglówka została podpięta do wyciągarki znajdującej się na wyposażeniu samochodu GBARt Mercedes i po wypompowaniu wody, powoli wyciągnięto łódź na brzeg. Działania naszych ratowników i strażaków z PSP Nowy Dwór Mazowiecki trwały ponad godzinę.

Zdjęcia: Druhna Aleksandra Wardak.