Star 266 przekazany ukraińskim strażakom

7 marca 2022 | Aktualności

W poniedziałek (7.03) na przejściu granicznym w Dorohusku, w obecności burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego Jacka Kowalskiego, prezes OSP Ratownictwo Wodne Mariusz Torbus wraz z naczelnikiem Norbertem Wysockim i gospodarzem Dariuszem Rusinem, przekazali ukraińskim strażakom z Młynowa, samochód ratowniczo – gaśniczy Star 266, który do tej pory był na wyposażeniu naszej jednostki.

Stosownie do uchwały zarządu OSP Ratownictwo Wodne oraz ustaleń burmistrza Jacka Kowalskiego z merem Młynowa, samochód Star 266 został doprowadzony do granicy Polsko – Ukraińskiej w miejscowości Dorohusk i tam po przekroczeniu granicy, przekazany strażakom z Młynowa.

Samochód Star 266 przewiózł również pomoc humanitarną i sprzęt potrzebny dla strażaków. Ubranie i buty dla strażaków ofiarowało Stowarzyszenie Partnerstwa Gospodarczego Powiatu Nowodworskiego. Ubrania myśliwskie przekazał Pan Artur Komar.

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc walczącej o wolność Ukrainie.