Ratujemy i Uczymy Ratować z WOŚP

16 października 2019 | Pokazy  

W środę 16 października zaproszeni zostaliśmy do bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo oddechowej.  Na zaproszenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udaliśmy się do Warszawy na plac Europejski, gdzie był centralny punkt bicia rekordu. Nasi druhowie oczywiście również wzięli udział w akcji.

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazała naszej jednostce defibrylator AED . Cieszymy się, że nasze zaangażowanie w ratowanie i uczenie udzielania pierwszej pomocy zostało kolejny raz docenione.

Jeden defibrylator już posiadamy i jest na wyposażeniu samochodu Opel Movano. Niestety musieliśmy już go używać w sytuacji zagrożenia życia. Kolejny defibrylator zostanie zamontowany w samochodzie, który na dniach zostanie przekazany do naszej jednostki.