Ratujemy i Uczymy Ratować – Szkoła Podstawowa nr 7

W czwartek (11.01) druhowie z Sekcji Poszukiwawczo – Ratowniczej wraz z psem Morisem oraz ratownicy wodni z naszej jednostki, odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowym Dworze Mazowieckim. Wszystko to w ramach akcji Ratujemy i Uczymy Ratować. 

Inicjatorem akcji była w 2006 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nasi druhowie aktywnie włączyli się w realizację i spotykają się z uczniami na pogadankach o bezpieczeństwie nad wodą. Dodatkowo druhowie z sekcji poszukiwawczej opowiedzieli o zasadach poszukiwań osób zaginionych i używanych przez naszą jednostkę psach poszukiwawczych. Najmłodsi zapoznali się z psem Morisem rasy labrador. W pokazał brał również przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Dzieci bezbłędnie znały numery alarmowe oraz zasady zachowania nad wodą. Wszyscy obiecali, że nie będą wchodzić na lód. A w razie zaginięcia będą oczekiwać na przybycie ratowników z psem poszukiwawczym.