Prośba o pomoc od mechanika lokomotywy

28 października 2017 | Akcje Aktualności  

W sobotę 28 października chwilę po godzinie 10 na nasz numer zgłoszeniowy zadzwonili pracownicy PKP z prośbą o pomoc. Okazało się, że lokomotywa jadąca od Nasielska w kierunku Warszawy na wysokości nastawni w Nowym Dworze Mazowieckim, uległa awarii. 

Lokomotywa ciągnęła wagony techniczne do naprawy infrastruktury kolejowej. W pewnym momencie w spalinowej lokomotywie doszło do awarii chłodnicy. Kolejarze nie mieli skąd wziąć wody do uzupełnienia zbiorników chłodniczych i o pomoc telefonicznie zwrócili się do nas.

W rejon nastawni przy ulicy Leśnej w Nowym Dworze Mazowieckim udał się nasz Star 266 GBA. Po rozwinięciu linii podano prąd wody, którym uzupełniono zbiornik w lokomotywie i mogła pojechać w dalszą drogę.

Nasi druhowie nikomu nie odmawiają pomocy w potrzebie.