Pożar autobusu i kolizja samochodów na DK7

2 lipca 2020 | Akcje  

Kilka minut po godzinie 11 w czwartek 2 lipca zostaliśmy zaalarmowani o pożarze autobusu na 326 kilometrze DK7. Na miejsce natychmiast wyruszyły 3 nasze zastępy w sile 7 ratowników. Po chwili dostaliśmy informację o kolizji dwóch pojazdów na przeciwległym pasie, gdzie płonął autobus.

Nasze działania polegały zabezpieczeniu miejsca pożaru autobusu, ewakuacji pasażerów i wsparciu psychicznym dla nich oraz rozwinięciu linii gaśniczej i przelaniu wody do zastępu PSP w celu zapewnienia ciągłości podawania środka gaśniczego.

Po chwili doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Natychmiast przystąpiliśmy do zabezpieczenia drugiego zdarzenia oraz sprawdzeniu czy żadna z osób podróżujących nie wymaga pomocy. Do czasu przyjazdu zespołu Ratownictwa Medycznego, prowadziliśmy wsparcie psychiczne dla uczestników zdarzenia.

Udział w akcji z naszej jednostki: 
537M30 –  GBA Star
537M31 –  GLBA Opel Movano
537M35 – SLRW Isuzu,

Foto: OSP Ratownictwo Wodne Modlin Twierdza