Poważny wypadek psa ratowniczego Frodo

14 października 2019 | Aktualności Psy Ratownicze

W niedzielę (6.10) podczas treningu psów ratowniczych na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego doszło do wypadku z udziałem psa Frodo. Trenując umiejętności z poruszania się po gruzowisku Frodo doznał urazu, spadając z dużej wysokości.

Tuż po wypadku przewodnik odwiózł psa do lecznicy w Legionowie gdzie okazało się, że doszło jedynie do zwichnięcia stawu biodrowego, a nie większych urazów, jak chociażby złamanie kręgosłupa, które mogłoby nie tylko wyłączyć go z pracy, ale także z życia.

Niestety u Frodo samo nastawienie stawu biodrowego, nie dało zadowalających rezultatów i konieczna była operacja według procedury TOGGLE PIN. Polega ona na odtworzeniu więzadła głowy kości udowej.

Okazuje się, że mimo ciężkiej pracy wykonywanej przez Psy Ratownicze, gdy coś się dzieje z ich zdrowiem, przewodnicy pozostają sami z problemem i kosztami, które często przewyższają ich prywatne budżety. Dlatego powstała Fundacja, której założyciele także są przewodnikami psów ratowniczych. Starają się pozyskiwać środki by wspierać Ratowników i ich Przewodników w trudnych chwilach.

Każdy kto chciałby wspomóc fundację i przyczynić się do wsparcia leczenia wspaniałego psa Frodo może przekazać dowolną kwotę na konto fundacji:


www.psiratownicy.pl
Fundacja Na Rzecz Psów Pracujących „Psi Ratownicy”
ul. Łąkowa 4, Ligota Piękna
PL 55-114 Wisznia Mała

nr rachunku 44 2130 0004 2001 0473 3218 0003
z dopiskiem: Fundusz Pomocy Psom Ratowniczym – FRODO